Najväčší nepriateľ úspechu v podnikaní na internete

Na vašej ceste online podnikania sa môžete stretnúť s množstvom prekážok. V dnešnej online dobe existuje veľmi veľa nepriateľov, ktorí vám môžu váš úspech sťažiť.

Jeden z najväčších nepriateľov v podnikaní na internete je samozrejme prokrastinácia a nevyužitie online nástrojov, ktoré by ste mohli využiť efektívne vo svoj prospech. Platformy sociálnych médií môžu byť stratou času alebo zdrojom príjmu v závislosti od toho, ako využívate svoju online prítomnosť. Niektorí ľudia strácajú veľa času na sociálnych sieťach, zatiaľ čo iní používajú rovnaké platformy na to, aby sa stali milionármi.

Prečo sú sociálne siete dobré?

Miliardy ľudí na celom svete používajú rôzne platformy sociálnych médií. Pokiaľ ide o marketing, ide o nákladovo najefektívnejší spôsob, ako osloviť veľké množstvo potenciálnych zákazníkov. 

Bezcieľne scrollovanie na Instagrame či Facebooku vás brzdí v úspechu. Spomeňte si, koľko minút denne alebo dokonca hodín ste schopní premárniť na telefóne a až po čase ste si uvedomili, že ste čas nevyužili efektívne, no naopak ste ho stratili bezcieľnym scrollovaním a lajkovaním príspevkov, ktoré vás neposúvajú vpred. Ľudia všeobecne trávia hodiny a dni času na sociálnych sieťach bez toho, aby ich využili vo svoj prospech a svoj vzácny čas obetovali na niečo, čo ich posunie bližšie k ich cieľu.

Práve to, s čím vám môžem pomôcť je, že vás naučím efektívne používať dva základné nástroje v online podnikaní alebo ich môžete nazvať aj „dve stabilné nohy“ a to je Facebook a Instagram. Pokiaľ by ste mali záujem sa naučiť ako efektívne využívať sociálne siete, kliknite SEM.

Ako efektívne spravovať váš čas na sociálnych médiách?

1.    Vyberte si platformu, ktorá je pre vaše podnikanie najviac prospešná

2.    Určte si čas, ktorý chcete denne venovať pracovným záležitostiam na sociálnych sieťach a ktorý čas chcete venovať súkromným

3.    Stanovte si ciele, ktoré chcete za pomoci sociálnych sieti dosiahnuť

Koľko času je správne stráviť na sociálnych sieťach?

Odborníci odporúčajú 30 minút ako maximálny čas, ktorý by ste mali stráviť na sociálnych médiách denne. 

Dúfam, že sa vám článok páčil a ukázal vám ako je dôležité využiť Instagram a Facebook naplno. Budem vďačný za každý lajk, koment a zdieľanie.

6 názorov na “Najväčší nepriateľ úspechu v podnikaní na internete”

  1. Prokrastinacia, neznalosť trhu, neadaptovanie sa novým trendom podnikania a to cez sociálne siete, strach a obavy prezentovať sa pred kamerou, prostredie a podpora okolia a mnoho dalších iných faktorov, ktoré nás blokujú aby sme boli smelý vykročiť.
    Myslím, že v dnešnej dobe dobe je menšina ľudí, ktorá strávi iba 30min na soc. sieťach len skrolovanim a lajkovanim.

    1. ano ja si myslím že dnes ľudia bezcielne ( väčšina) trávi čas scrolovaním na Facebooku a Instagrame

  2. Skvelý článok 👌👌. Niekedy sme najväčšími nepriateľmi aj my sami sebe a ešte naši partneri, ktorí nás “podporujú”, pretože tomu “rozumejú”. A s tým časom sa musím polepšiť 🤭.

    1. ano to okolie robí svoje,ale odkedy som sa začal učiť od Robina Sharmu, a používať svoju bublinu v ktorej žijem minimálne doobeda tak je to super

  3. Rozhodnuto, po návratu z dovči přestat preslapovat a prakticky využít rady Milana

Komentáre sú uzavreté.