Čo je to Niche?

Určite každý jeden z nás, kto sa pohybuje v biznis sfére zachytil pojem „niche“. Aj vy si lámete hlavu nad tým, čo by to ten niche mohol byť? V dnešnom článku vám objasním, čo to znamená, tak čítajte ďalej.

Niche vymedzuje určitú časť trhu, na ktorú konkrétne mieri vaša marketingová stratégia a plán. Váš produkt alebo služba je prispôsobená tomuto segmentu, aby sa ľahšie predávala a propagovala. Niche je veľmi špecifická skupina klientov, ale taktiež aj potencionálnych klientov, ktorá ma rovnaké alebo aspoň veľmi podobné charakteristické vlastnosti. Produkt alebo služba, ktorá je ponúkaná špecifickému niche uspokojí ich konkrétne potreby. Cenové rozpätie produktu sa tiež prispôsobuje demografickým údajom daného niche. 

AKO NICHE VYUŽIŤ V ONLINE MARKETINGU?

V súčasnosti  môžete v online marketingu veľmi ľahko zacieliť niche, ktorému produkt alebo službu predávate. Keď sa pozrieme napríklad na Facebookové a Instagramové reklamy, môžete sa veľmi špecificky zamerať na daný segment vášho publika. Pri tvorení reklamy jednoducho zadáte charakteristiky užívateľov ako napríklad lokalita, vek, pohlavie, no nájdete tam aj charakteristiky ako záujmy, hobby a koníčky. 

Instagram a Facebook sú nástroje, ktorými ľahko dostanete do povedomia váš produkt a veľmi jednoducho ho môžete spropagovať pre váš segment, pretože reklamu ľahko zameriate na potencionálnych zákazníkov. Facebook tvrdí, že až 89% reklám sú presné, pokiaľ ide o cielené kampane. Reklamu môžete zacieliť na vaše vlastné publikum, potencionálne publikum ale aj návštevníkov webových stránok vašej firmy.

A prečo by ste mali vyskúšať aj reklamy na Instagrame? Instagram je veľmi rýchlo rastúca platforma. Každý deň sa na Instagram registrujú nové firmy a užívatelia. Nastavenie reklamy na Instagrame je jednoduché a je ľahké zmerať a analyzovať vytvorené reklamy. Tieto reklamy nie sú silené, vyzerajú ako normálny príspevok. Viac o tom, prečo by ste ako podnikateľ mali používať Instagram som písal v TOMTO článku.

Dúfam, že sa vám článok páčil. Budem vďačný za každý lajk, koment a zdieľanie.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *