DM a Spolupráca na Instagrame

V predošlom článku sme si povedali o komunikácii v roku 2020 a uviedli sme si aj štyri tipy komunikácie. 

Celý článok čítaj tu: SPRÁVY A KOMUNIKÁCIA – KTORÁ SOCIÁLNA SIEŤ JE TÁ NAJ?

Jedným z mnohých tipov ako dnes komunikovať a byť v kontakte so zákazníkmi, je posielanie tzv. DM. Čo to je? Nie, nebudeš posielať žiadnu DM Drogériu :). DM, to sú priame správy (direkt message). Ako ich posielať, a aké možnosti ponúka Instagram pri posielaní správ, nájdeš tiež v predošlom článku.

Instagram pomáha premeniť sledovateľov na klientov

No čo ak ešte klientov nemáš? Ako ich získať? Alebo ako premeniť svojich sledovateľov na platiacich zákazníkov?

Je to veľmi jednoduché, no sú k tomu potrebné dve veci, do ktorých sa nám častokrát veľmi nechce.

1.Písať priame správy

  • Dal ti niekto práve follow? Napíš mu, poďakuj sa a predstav sa, ako a s čím mu vieš pomôcť.
  • Prvý kontakt je veľmi dôležitý.

Ak na to nemáš čas, môžeš si priamo v Instagrame vytvoriť takéto krátke šablóny správ (v našom prípade uvítaciu). Volajú sa tiež rýchle správy, alebo rýchle odpovede, pretože si tú správu dopredu napíšeš, uložíš pod skratkou a potom len vyťukáš v správe na Instagrame danú skratku a správa je hotová.

Dokonca, keď už máš svoj tím ľudí, ktorému dôveruješ, môžeš raz vytvoriť správy a delegovať túto činnosť ďalej. A ty môžeš venovať svoj čas pre teba dôležitejším veciam.

2.Byť aktívny

Bohužiaľ, bez vetra sa ani lístok na strome nepohne, a ako všade, aj tu je veľmi dôležitá pravidelná aktivita.

Čo to znamená?

  • aktívne písanie správ
  • aktívne oslovovanie nových ľudí
  • aktívne komentovanie či lajkovanie príspevkov a to najdôležitejšie
  • aktívne postovanie

Väčšinou sa totiž stáva, že príspevky dávam vtedy, keď chcem a v čase, kedy chcem. No aj tu je potrebné dodržať určitý systém, ktorý učím v mojom kurze InstaAcademy.

Klikni na foto a zisti o kurze viac

Je Spolupráca dôležitá?

Rád spolupracuješ, alebo si selfieš? A čo tvoja konkurencia? Závidíš jej alebo by si si vedel predstaviť spolupracovať spolu. Samozrejme, rozprávame sa teraz o Instagramových profiloch a vzájomnej podpore. No ani do tohoto sa väčšine z nás nechce.

Mám osloviť svoju konkurenciu? Čo si normálny? To určite nie!

Toto je postoj mnohých z nás. A možno bol niekedy aj môj, až kým som to nepochopil. 

Predstav si tvoju konkurenciu nie ako konkurenciu, ale ako ľudí, ktorí majú podobné NICHE ako ty. Majú podobné zameranie svojho podnikania. O Niche píšem viac v tomto článku.

Čo ak by ste sa začali navzájom podporovať? Bojíš sa, že by si prišiel o svojich klientov? Ak áno, tak to radšej nerob, pretože na čo myslíš, to si aj pritiahneš.

Cieľom tohto článku je ukázať ti, ako sa nad tým dá rozmýšľať inak.

Áno, v škole nás už od malička učia, že všetko musíme robiť sami a zabíjajú v nás tímového ducha (až na tie výnimky, ktoré spolupracovali a odpisovali). No podnikanie, to je skôr o tíme ako o tebe samom. Môžeš samozrejme veľké veci dosiahnuť aj sám, ale bude ťa to stáť veľmi veľa času a úsilia.

Ako sa dá spolupracovať na Instagrame?

Keď si už s tou myšlienkou zmierený, poďme sa na to pozrieť. V prvom rade si musíš vyhľadať účty, ktoré majú podobné zameranie ako ty. Takže, keď sa venuješ napríklad cestovaniu, budeš hľadať ďalších ľudí, ktorí sa tiež venujú cestovaniu. A keď ich nájdeš, jednoducho im napíšeš DM a oslovíš ich.

Ako sa viete navzájom podporiť?

  1. Urobíte spoločný Live Stream na Instagrame.
  2. Budete spoločne vysielať na webinári.
  3. Dáte si vzájomné sledovanie.
  4. Spoločne prezdieľate svoje profily v stories.

Možnosti sú rôzne. Závisí to od vás, ako sa dohodnete. Ak si v Instagrame ešte len začiatočník a všetko toto, čo sme si dnes povedali, je pre teba španielska dedina, potom ti určite odporúčam pozrieť sa na môj kurz InstaAcademy alebo využi možnosť mentoringu, kde ťa všetkým prevediem a so všetkým ti pomôžem.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *