Správy a komunikácia – ktorá sociálna sieť je tá naj?

Ako komunikuješ so svojimi zákazníkmi? Určite mi dáš za pravdu, že doba telefónov a priameho telefonovania zákazníkom je už dávno preč. Až na pár výnimiek samozrejme. Ľudia dnes už veľmi málo zoberú telefón, nájdu v zozname meno volajúceho a volajú. 

Potom prišla doba sms-kovania. „Waaaau, už nemusíme volať. Brutálne.“ Pomysleli sme si vtedy. Ale doba ide tak rapídne rýchlo dopredu, vďaka sociálnym sieťam, ako Facebook či Instagram, že už sa nám nechce komunikovať ani cez správy na telefóne.

Prečítaj si tiež: AKO NA INSTAGRAM A PREČO TO MÁ VÝZNAM?

Ako sa dá komunikovať v roku 2020?

Prostredníctvom aplikácie WhatsApp

 • Načo platiť zbytočné balíky a volania rôznym operátorom, keď dáta si platíme takmer všetci?
 • Cez WhatsApp vieš: posielať správy, telefonovať a nahrávať audio správy.
 • Tiež tam vieš cez mikrofónik doslova nadiktovať správu, takže nemusíš ručne vyťukávať písmená (ten kto má iphone, vie o čom hovorím :)).

Facebook Messenger

 • Je nám mnohým veľmi známy, no dnes sa tu nejdem rozplývať, pretože Facebook chystá obrovské zmeny, o ktorých budem hovoriť neskôr.

E-mail správy

 • Posielať dnes e-maily cez všetky aplikácie a platformy, ktoré sú zadarmo, ako napr. gmail, zoznam, yahoo, centrum, azet, je na houby.
 • Určite to nerob. Ak máš správny e-mailový softvér a leadovú stránku, vieš to krásne prepojiť a budeš presne vedieť, kto si sťahuje tvoj obsah a ešte to vieš všetko aj zautomatizovať.
 • Za máličko peňazí ti to vie zabezpečiť obrovskú hodnotu.
 • O tom, kto si sťahuje tvoj obsah, hovorím aj v tomto videu:

Správy na Instagrame

 • Voláme ich tiež direct message – DM.
 • Stačí si otvoriť aplikáciu Instagram, kliknúť vpravo hore na tú šípku a dostaneš sa do rozhrania správ na Instagrame.
 • Vyberieš si, komu chceš správu poslať a hotovo. 
Klikni na foto a daj mi follow

Čo teraz?

Môžeš buď:

a) napísať klasickú textovú správu,

b) nadiktovať textovú správu cez mikrofón (ak máš iphone),

c) nahrať hlasovú audio správu (čo je moja najobľúbenejšia a zároveň najrýchlejšia voľba),

d) poslať rýchlu odpoveď, ktorú máš dopredu nastavenú (ako na to učím v kurze InstaAcademy alebo v eBooku Ako na Instagram),

d) začať video hovor – ale to zrejme väčšina veľmi nechce,

e) nahrať krátke video a poslať 

Niekedy sa nám môže stať, že keď potrebujeme volať, tá druhá strana nedvíha. Možno práve nemôže, alebo sa jej nechce. Vtedy je dobré zobrať telefón, otvoriť buď Instagram alebo Whatsupp a nahrať audio správu

Najskôr ti to možno bude pripadať čudné, ale postupne si na to zvykneš a bude to pre teba prirodzené. Výhoda je tá, že je to rýchle, efektívne a tá druhá strana si to vypočuje a odpovie vtedy, keď na to bude mať čas.

Verím, že sa ti dnešný článok páčil a podporíš ma svojím lajkom, zdieľaním, či komentárom. Viac inšpirácie ako na BIZNIS ONLINE môžeš nájsť na mojom YT kanály Milan Vasko Official a ak si mi ešte nedal ODBER, môžeš tak urobiť a vedieť o všetkých novinkách vždy ako prvý.