fbpx

10 dôvodov, prečo používať Instagram pre Váš biznis!

Instagram, social media, sociálne siete

Ak sa Váš biznis na Instagrame ešte nenachádza, tu máte viacero dôvodov, prečo by ste preň mali vytvoriť profil čím skôr! Od jeho počiatku, Instagram ukázal, že je silným marketingovým nástrojom pre biznisy, ktoré chcú rozšíriť svoje pole pôsobnosti a viditeľnosť ich služieb/produktov. Ak ešte Instagram nevyužívate pre svoj biznis, uvedomte si, že strácate kontakt s množstvom potenciálnych zákazníkov a dobrých kontaktov. Ak som Vás ešte stále nepresvedčil, prečítajte si týchto 10 dôvodov, prečo ho používať pre Váš biznis!

1.Instagram používa stále viac a viac ľudí.

Vzhľadom na najaktuálnejšie štatistiky má Instagram viac než 1,1 miliardy aktívnych užívateľov každý mesiac, z toho viac než 600 miliónov je aktívnych každý deň. 80% z nich sú užívatelia mimo USA, 34% mileniáli a 38% užívatelia, ktorí sa naň vracajú niekoľko krát za deň. S dostupnosťou toľkých očí nie je žiadny limit na úspech, ktorý by biznis s dobrou stratégiou nemohol dosiahnuť.

2.Prekvitať môže biznis akýchkoľvek rozmerov.

S tak veľkým počtom užívateľov, z ktorých si môžte vyberať tých najideálnejších, nemáte limit, ku ktorému by ste sa s Vašim biznisom nedostali! To platí pre obrovské spoločnosti s veľkým menom, ale takisto pre malé a stredné spoločnosti.

Samozrejme, že úspech nepríde za jednu noc, ale ak dodržiavate pravidlá a ste aktívni každý deň, úspech Vás neminie. Zapracujte na kvalitnej marketingovej stratégii a pomaly zbierajte plody zasadeného ovocia. Takisto to spravili obrovské spoločnosti, ako Coca-Cola, Nike, Puma a rôzne svetovo známe spoločnosti z rôznych priemyslov.

3.Biznis môže zarábať priamo z Instagramu.

Za tie roky, čo sa Instagram vyvíja, začal sa klásť väčší dôraz na zarábanie prostredníctvom distribúcie tovaru. Myslím, že vzhľadom na vysoké percento užívateľov, ktorí majú tendenciu nakupovať práve prostredníctvom tejto platformy (približne 77%), je veľmi ťažké ignorovať výsledky, ktoré tu môžte dosiahnuť.

4.Príbehy robia Vašu spoločnosť autentickejšou. 

Instagram je skvelou cestou, ako ukázať potenciálnym zákazníkom, že nie ste iba chladná spoločnosť bez tváre. Toto je dosiahnuteľné prostredníctvom viacerých nástrojov, ktoré platforma ponúka, no príbehy a vysielania naživo Vám pomôžu ohúriť.

Najlepším využitím pre vysielania naživo sú tzv. “Behind The Scenes” zábery, ktoré dovolia publiku nahliadnuť za opony Vášho biznisu a zoznámia ich s ľuďmi, ktorí tam pracujú. Ukážte im, ako sa vyrába Váš produkt, ako prebieha Vaša služba, alebo pre nich spravte živé Q&A.

5.Máte príležitosť vytvoriť si partnerstvo s Influencermi. 

Keď príde rad na sociálne siete, je veľmi dôležité myslieť na “Influencer Marketing” a konkrétne na Influencerov, ktorí sú jeho pohonnou jednotkou. Pre tých, ktorí nevedia, predstavte si ich ako online celebrity, ktoré často promujú nejakú značku alebo konkrétny produkt.

Spoľahlivý Influencer, ktorý má poctivých a reálnych sledovateľov, môže Váš biznis obohatiť o veľké množstvo sledovateľov a zvýšiť ROI. Využitím jeho publika sa dostanete k demografickým údajom, na ktoré by ste za normálnych okolností nemali dosah.

6.Hashtagy môžu zvýšiť Vašu viditeľnosť. 

Ako nováčikovia na tejto platforme ste nútení bojovať s obrovským množstvom konkurencie, no so správnou stratégiou, ktorá obsahuje aj dobre zvolené hashtagy, môžte zaujať silnejšiu pozíciu a odčleniť sa od stáda. Hashtagy si predstavte ako kľúčové slová, ktoré opisujú Váš príspevok a sumarizujú ho.

7.Efektívna komunikácia so zákazníkmi. 

Neexistuje lepšia reklama, ako spokojní zákazníci. Instagram je platforma, ktorá ľudom umožňuje jednoduchú interakciu so spoločnosťou alebo konkrétnym príspevkom. Ľudia sú na nej veľmi aktívni a radi lajkujú, komentujú alebo zdieľajú obsah, ktorý sa im páči a považujú ho za relevantný. Vďaka priamej komunikácii môžte naviac získať dôveru a vyvolať v nich pocit, že sú súčasťou a pilierom Vašej spoločnosti (čo je neraz pravdou).

8.Mobilita je to kľúčové. 

Narozdiel od niektorých ďalších platforiem, ktoré boli najprv vytvorené na princípe vyhľadávačov, Instagram bol odjakživa priateľskou aplikáciou pre jeho užívateľov. 90% stráveného času na telefóne patrí práve aplikáciám a Instagram je jedna z tých najobľúbenejších. Nehovoriac o tom, že má 10 násobne vyššiu angažovanosť, ako napríklad taký Facebook. Myslím si, že je to dostatočne veľké číslo na to, aby ste zvážili aktivitu na tejto platforme.

9.Jednoducho môžte sledovať konkurenčný trh a jeho vývoj. 

Vaša spoločnosť môže využívať Instagram aj na sledovanie konkurencie a jej aktivity na sieti. Sledujte spôsob, akým so svojimi fanúšikmi komunikujú, ako často pridávajú príspevky alebo stratégie, ktoré použili a oplatili sa im. Informácie, ktoré takto zozbierate Vám pomôžu s vytvorením svojej vlastnej stratégie, ktorá bude predurčená na úspech.

10.Môžte byť kreatívni.

Veľkým benefitom, ktorý platforma prináša, je kreativita. Na Instagrame sa môžte Vy a Váš marketingový tím poriadne vyblázniť a prilákať tak množstvo záujemcov. Ukážte verejnosti, že Vaša spoločnosť má charakter, že je cool u Vás nakupovať a Váš záujem o nich. Dá sa to viacerými spôsobmi, ako napríklad zdieľanie fanúšikov na Vašich príbehoch alebo pútavými fotkami/videami, ktoré ich k niečomu vyzývajú.

Dúfam, že článok sa Vám páčil a v niečom Vám pomohol. Ak áno, lajkujte, komentujte a zdieľajte, nech poslúži viacerým!

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *