Ako na Feed a čo to je?

Wau, toto bude mega fotka, hneď si ju hodím do feedu :). Počul si to už? Alebo si si to možno povedal už aj ty sám. Vec sa má tak, že každý, kto sa venuje Instagramu profesionálne a nie len na hobby úrovni, a každý, kto rozmýšľa ako cez Instagram aj zarobiť, určite rozmýšľa aj nad svojim feedom :).

Prečítaj si tiež: AKO ZÍSKAVAŤ KONTAKTY NA INSTAGRAME?

Čo je to Feed?

Feed, to je to, čo uvidíš, keď si otvoríš tvoj alebo hocikoho iného Instagramový profil. Najskôr uvidíš BIO (určite mu bude ešte venovaný samostatný článok) potom uvidíš Instagram Story Highlights – to je výber storiek, ktoré chceš, aby návštevníci tvojho profilu videli hocikedy (zostávajú tam a po 24 hodinách nezmiznú). 

A potom príde to najdôležitešie – prvých deväť fotiek tvojho profilu. A tu prichádza otázka.

Sú tvoje fotky dosť pekné? Sú kvalitné? Zaujmeš svoje publikum? Alebo hneď odíde preč? 

Keď človek príde na tvoj profil, začne scrollovať tvoj feed (fotky), ale čo uvidí sto percentne ako prvé je prvých deväť fotiek, alebo 3×3.

Týchto prvých 3×3 fotiek sú absolútne kľúčové a rozhodujú o tom, či zaujmeš alebo nie. 

Keď máš super napísané BIO a ľudia si tam prečítajú to, čomu sa venuješ, čo robíš, máš tam aj nejaký link, napríklad na tvoj magnet, a sú tam celkom pekné a zaujímavé fotky alebo videá, tak určite ti dajú follow. To znamená, že ťa začnú sledovať. 

Ako na Feed?

Väčšinou sa stáva, že to ľudia robia úplne všelijako. Dávajú všelijaké fotky, všelijaké videá, všelijakých rozmerov. Tých účtov na Instagrame je veľmi veľa. A moje srdce plače, keď vidím brutálnu grafiku, že sa na tom človek naozaj namakal a dal si záležať, ale potom tam capne hocijaký rozmer.

Aký rozmer fotky je najideálnejší?

Formát fotky alebo videa na Instagrame je práve 1080×1080 – štvorec.

Nikdy nie obdĺžnik, ale vždy štvorec. Instagramová fotka je vždy štvorcová. To, v akom rozmere bude fotka, určuje spolu so správnymi hashtagmi dosah tvojho príspevku, a to je veľmi veľmi dôležité, pretože naša snaha je predsa, aby o nás vedelo stále viac a viac ľudí.

A ak chceš vedieť ako upraviť fotky na Instagram, tak si určite prečítaj tento článok: AKO UPRAVIŤ FOTKY NA INSTAGRAM A ZAUJAŤ?

Maj sa krásne a ďakujem. Ak sa ti článok páčil, okomentuj ho a kľudne sa podeľ aj ty, ako to robíš ty. 

2 názory na “Ako na Feed a čo to je?”

    1. Ďakujem veľmi pekne. Áno, vždy sa je čo učiť. Ak budete potrebovať, som tu pre vás.

Komentáre sú uzavreté.