Ako získavať kontakty na Instagrame?

Kontakty, kontakty, kontakty… A sú vôbec tak dôležité? Keď sa nad tým tak zamyslíš, čo ti prináša zisk? Alebo kto? V offline svete sú to práve ľudia, alebo zákazníci, ktorí nejakým spôsobom nakúpia v tvojom obchode. Ale čo ten online svet? Ako ich získať? Ako k sebe prilákať platiacich zákazníkov? Jeden z najlepších kanálov, na získavanie kontaktov, je práve Instagram. 

Prečítaj si tiež: AKO SA HRAŤ A ZARÁBAŤ NA INSTAGRAME?

Kontakty vs. Kontakty

Sú dva typy ľudí, resp. podnikateľov:

 1. Podnikateľ – je staršieho veku, za svoj život už získal a spoznal veľké množstvo ľudí a zákazníkov. V telefóne má veľké množstvo kontaktov. Preto, ak teraz začne podnikať s niečím novým, nebude mať problém osloviť s novým produktom svojich doterajších zákazníkov.
 2. Podnikateľ – je mladý, ešte len začína. V telefóne má len pár kontaktov (z toho väčšina sú len rodina a známi). Nemá okolo seba vybudovanú žiadnu klientelu, ktorá by od neho s radosťou nakupovala. 

V ktorom prípade sa vidíš ty? Či už si začínajúci podnikateľ, alebo už podnikáš nejaký ten čas, aj v jednom, aj v druhom prípade sa môžeš dostať do bodu, keď budeš potrebovať nové kontakty.

Áno, mladí začínajúci podnikatelia to majú možno o trošku ťažšie, no majú jednu veľkú výhodu. Dokážu pracovať so sociálnymi sieťami a ide im to ľahšie, resp. dokážu sa to rýchlejšie naučiť ako starší ľudia. No nič nie je nemožné ani pre tých “starších”, pretože všetko je len otázka toho, či chceme alebo nie. 

A či už si mladý alebo “zabehnutý” podnikateľ, vždy je niečo nové, čo sa treba učiť a kráčať spoločne s dobou. Dokonca je mnoho prípadov (hovorím z vlastnej skúsenosti), keď ani tí mladí nevedia využívať plný potenciál sociálnych sietí, medzi ktoré patrí aj Instagram, aj keď si myslia úplný opak.

A veľakrát, po konzultácii so mnou, ktorú má každý človek prvýkrát úplne zadarmo, ľudia zisťujú, že to majú nastavené a prepojené úplne zle a preto im to nefunguje tak, ako by malo. A to sa týka mladých, aj starých (bez urážky). 

Ako dnes získavať kontakty online?

Veľa ľudí potrebuje kontakty, pretože bez kontaktov a bez vlastnej databázy to ide, tak povediac, ťažko. A je jedno, či robíš klasický biznis, alebo pracuješ v sieťovom marketingu. Ak budeš mať toto nastavené správne, bude sa tvoja databáza rozrastať.

Nastav si vo svojom BIO link

 • Je to (zatiaľ) jediný klikateľný link na Instagrame v popise tvojho profilu a tento link má obrovský potenciál.
 • Keď príde niekto na tvoj Instagramový profil a zaujmeš ho tým, čo robíš a nebudeš tam mať žiadny odkaz na tvoj web, facebook, youtube či magnet zadarmo, prichádzaš o kontakt.
 • Keď človek na ten link klikne, musí sa niekam dostať. 

Píš DM (priame správy)

 • Oslovuj, kontaktuj, píš a odpisuj ľuďom v tvojom niche. Príde ti to ako otravovanie? Pokiaľ áno, tak prečo potom podnikáš?

Ak chceš získavať kontakty, musíš oslovovať stále nových a nových ľudí.

Rob pravidelne ANKETY v stories

 • Je to perfektný nástroj na získanie názoru tvojich potenciálnych zákazníkov.
 • Ak nevieš, čo ľudia chcú, alebo si potrebuješ urobiť prieskum trhu, pýtaj sa cez ankety v stories.
 • Ale úprimne, ľuďom sa už dnes nechce ani hlasovať, pretože sú leniví. Preto je veľmi dôležitý ďalší krok.

Video chat a Insta live 

 • Ľudí dnes potrebujeme zaujať a video je na to perfektný nástroj.

Keď sa ti nechce písať správu, tak nahraj video a pošli ho.

 • Alebo si daj video chat priamo s tým človekom na Instagrame. Perfektne fungujú aj vysielania naživo, pretože sú autentické a ľudí zaujíma to, čo robíš, preto ťa budú sledovať.

Swipe up (potiahni hore)

 • Ak ešte nemáš desať tisíc sledovateľov a chceš mať cez stories funkciu “swipe up”, aby sa človek vedel prekliknúť na tvoju službu, produkt, či web, môžeš si zaplatiť cez business manager na Facebooku reklamu, vďaka čomu tam môžeš dať “potiahni hore” a ľudia sa dostanú tam, kam ich budeš smerovať.
 • Ale pozor! Je potrebné mať na Facebooku správne nastavený facebook pixel, inak to všetko bude zbytočné a ty budeš prichádzať o kontakty, ktoré môžeš v budúcnosti použiť na remarketing (ak nevieš čo to je, budem o tom ešte písať).

Toto je alfa omega toho, ako sa dajú získavať kontakty na Instagrame. Pri pravidelnej práci a činnosti, môžeš už za pár dní vidieť výsledky. Ale opäť to bez tvojej práce nepôjde. Ak potrebuješ pomôcť nastaviť Instagram správne, pomôže ti tento 7- dňový Kurz Instagramu, ktorý mám pre teba úplne Zadarmo. A teraz už všetko vieš, tak #poddotoho a hor sa do akcie. 

Klikni na foto a vstúp do kurzu