Ako na hashtagy a prečo sú dôležité?

Dnes pôjdeme rovno na vec. Budeme hovoriť o hashtagoch, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou aj Instagramu, a ak chceme využiť Instagram na 100%, nesmieme zabúdať na ich používanie.

No aj napriek tomu, že sú tak dôležité, veľmi málo ľudí o ich dôležitosti vie, a buď ich vôbec nepoužívajú, alebo ich používajú, no bez žiadnej stratégie, a v konečnom výsledku im to vôbec nič neprinesie. Preto sa nad tým treba veľmi dobre zamyslieť a odpovedať si aj na tieto dve dôležité otázky:

Aký je náš cieľový zákazník? Komu chceme predať?

Čo je cieľom nášho profilu? 

Prečítaj si tiež: AKO ZÍSKAŤ FOLLOWEROV NA INSTAGRAME?

Čo je hashtag?

Hashtag je slovo alebo fráza označené predponou “#”. Význam slov označených týmto symbolom (tagom) je dnes chápaný ako forma kľúčového slova. V dnešnej dobe sa hashtag stal neodmysliteľnou súčasťou mnohých sociálnych sietí. Medzi tie najznámejšie patrí Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter, YouTube.

A prečo sa používa? Pretože pomáha ďalším užívateľom nájsť podobné príspevky, alebo to, čo pod tým symbolom hľadá, oveľa rýchlejšie a ľahšie. Inou vetou:

Vďaka # sa tvoj príspevok zobrazí oveľa väčšiemu počtu ľudí a tým sa dostávaš do povedomia a buduješ si vlastný brand.

Klikni na foto a daj mi follow

Príklad: Chceš sa motivovať a tak zadáš do vyhľadávania ali by sa ti zobraziť všetky príspevky, ktoré majú s týmto kľúčovým slovom akýkoľvek význam. Môže to byť výzva k acii, zapojenie sa do súťaže, alebo čokoľvek spojené s motiváciou, či podnikaním.

Často sa však stáva, že ľudia nevedia, ako # používať, a preto sa pod kľúčovým slovom #poddotoho môže zobraziť obrázok, spolu s textom,  ktorý s týmto  hashtagom nemá vôbec žiadny súvis. 

Aké hashtagy používať?

Poznáš to. Práve si sa rozhodol, že ideš uverejniť príspevok. Si celý nadšený, pretože máš krásne fotky z dovolenky a chceš to tam rýchlo “nacápať” a mať pokoj. Často zvyknem vidieť aj to, že niekto dá brutálnu fotku, a pod ňu nič. Ani žiadny text, ani žiadne hashtagy.

A ak ich aj použije, sú anglické, s miliónmi príspevkov, takže je len veľmi malá pravdepodobnosť, že niekto spomedzi ďalších milión príspevkov pod tvojím hashtagom, uvidí práve ten tvoj. Je to ako malá kvapka vody v obrovskom mori. Nemá žiadny význam.

Je potrebné si vyberať správne hashtagy, dostatočne veľké, aby tvoj príspevok medzi ostatnými nezanikol. Tiež je dôležitý jazyk. Ak je tvoja cieľová skupina v rámci CZ a SK, asi bude zbytočné používať anglické miliónové hashtagy, pretože tam svojich klientov nenájdeš. 

Musíš zvoliť správnu stratégiu, a nedávať ich hocijako a hlavne, kedy sa ti zachce. Je potrebné dodržiavať potrebný postup, vyberať tie správne a hlavne relevantné hashtagy, a tiež ich množstvo pod daným príspevkom.

Všetko toto sa učíme aj v InstaAcademy, kde získaš konkrétny návod ako dať tvoj Instagram na profi úroveň tak, aby ti generoval nových klientov a hlavne, aby ti pomáhal budovať tvoj vlastný brand a dôveru voči tvojim sledujúcim.

4 názory na “Ako na hashtagy a prečo sú dôležité?”

Komentáre sú uzavreté.