Ako získať followerov na Instagrame?

Už v predošlom článku som trošku spomenul followerov na Instagrame. Načrtol som tiež metódu piatich krokov, ktorá ti krok po kroku pomôže v tom, ak chceš Instagram používať aj na zarábanie peňazí, a nie len na hranie, ako to robí väčšina. Je fajn sa hrať, a sociálne siete nás dokážu doslova vtiahnuť, a tak si to ani neuvedomíme, a premárnime na nich kopu, kopu času.

Dnes by sme mali byť múdrejší, obozretnejší a efektívne vedieť využívať svoj čas, ktorý nám bol daný. No tiež by sme práve dnes mali myslieť na svoje rodiny, aby nám biznis fungoval aj v týchto časom, a aby sme sami sebe vedeli zabezpečiť slušný život. A aký to je? To už nechám na tvoju predstavivosť, čo pre teba znamená mať a viesť slušný život.

Ak chceme budovať svoj biznis online a tvoriť svoj brand na Instagrame, followeri sú naši fanúšikovia, ktorým by sme mali prinášať kvalitný obsah, vďaka čomu nám začnú dôverovať a vďaka vybudovanej dôveru od nás neskôr aj nakúpia a stanú sa z nich naši nadšení zákazníci.

Ako získavať followerov?

Influencer marketing je dnes na instagrame veľmi populárny. Prečo? Skúsim to povedať jednoduchými slovami.

Predstav si mamičku na materskej, ktorá začne na Instagrame vytvárať kvalitný obsah, pridávať fotky, zdieľať videá. A tak si postupne vybuduje svoje vlastné publikum, ktoré jej dôveruje. Ľudia ju začnú sledovať. Neskôr sa z nej stane micro-influencer (10.000 – 50.000 followers) a začnú ju oslovovať rôzne firmy na spoluprácu, ktoré začnú všetky marketingové aktivity zhromažďovať okolo nej. Ona začne odporúčať (za odmenu) produkty danej firmy svojmu publiku, a keďže má s nimi vybudovaný vzťah, jej sledovatelia ich budú kupovať.

Takže Instagram funguje na základe dôvery.

Ak aj ty začneš tvoriť kvalitný obsah, budeš autentický, sám sebou a budeš svoj obsah tvoriť pravidelne, nie len vtedy, keď sa ti chce, ľudia ťa začnú sledovať, pretože ich tvoj obsah, tvoje učenie, bude baviť. Ale čo ďalej? Lebo toto rozhodne nie je všetko :D.

Sleduj ľudí vo svojom NICHE

Čo to znamená? Na začiatok musíš poznať svoju cieľovú skupinu. Vedieť, komu chceš predávať a kto je tvoj klient.

Príklad: Keďže sa venujem online podnikaniu a sociálnym sieťam, vyhľadávam ľudí, ktorí chcú podnikať online, alebo už svoj biznis majú a chcú sa zviditeľniť prostredníctvom sociálnych sietí. Preto budem na Instagrame vyhľadávať ľudí podobných môjmu niche.

Dnes už metóda follow for follow nefunguje tak ako kedysi. Ľudia ti nedajú follow len preto, že si im dal follow aj ty. Musíš ich zaujať inak.

Preto je vhodné likovať takýmto ľuďom fotky, komentovať ich a docieliť to, že oni dajú follow tebe.

No musíš byť tiež zaujímavý, tvoriť obsah pravidelne, aby ich tvoj profil lákal a chceli ho sledovať.

Aby bol pre nich atraktívny. Ak budeš využívať metódu 5k, určite sa ti to podarí.

Tiež to chce všetko čas. Musíš na tom začať len makať, každý deň používať metódu piatich krokov a už do mesiaca môžeš vidieť reálne výsledky.

Nezabúdaj ani na relevantné #hashtagy. Je mnoho profilov, ktoré majú krásne fotky, kvalitný obsah, no vôbec nepoužívajú hashtagy.

Hashtagy ti pomôžu dostať tvoj obsah medzi oveľa viac ľudí.

No pozor! Musia sa spájať s obrázkom a s tým, o čom píšeš. Ľudia hashtagy sledujú a milujú ich. Slúžia podobne ako vyhľadávač google. 

Keď zadáš na instagrame do vyhľadávania napr. #motorky a nájdeš tam obrázok psa, asi to s motorkami nebude mať nič spoločné.

Preto ti dám malú radu:

Keď píšeš o motorkách, používaj k tomu podobné hashtagy. Keď píšeš o malých deťoch, používaj k tomu podobné hashtagy. 

Tvoj obsah sa dostane medzi väčšie množstvo ľudí, a keď človeka zaujmeš, dá ti follow. O hashtagoch by sa tiež dalo písať veľa, pretože pre mnohých je to španielska dedina. No nechám si to na nejaký ďalší článok.

Ak sa ti tento článok páčil, zdieľaj ho so svojimi priateľmi a ak potrebuješ pomôcť, jednoducho mi napíš, alebo vstúp do mesačného mentoringu, kde získaš obrovskú hodnotu a všetko ťa počas mesiaca naučím a ty budeš raketovo napredovať. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *