fbpx

5 tipov ako naštartovať podnikanie na internete

Určite si si to už všimol, že doba sa mení. A rapídne sa začala meniť od roku 2020, keď nás zastihol pre mnohých “neočakávaný” lockdown. Pre veľké množstvo podnikateľov nastali veľké zmeny, mnohí museli svoje podniky zatvoriť, a tí najmenší, bohužiaľ, museli skončiť. 

Nezostávalo nič iné, len sa prispôsobiť. A tí, ktorí to pochopili, a začali robiť to, do čoho sa im zjavne vôbec nechcelo, ísť so svojím podnikaním aj online cestou, prežili. A tak je to aj dnes. Prežijú len tí, ktorí sa dokážu veľmi rýchlo prispôsobiť. 

A tí, ktorí ešte len so svojim podnikaním začínajú, veľmi dobre rozmýšľajú, čo robiť online a hlavne, ako to robiť, aby boli úspešní a zarábali peniaze. Dnes si povieme, ako to urobiť a ako začať, ako naštartovať svoje podnikanie na internete tak, aby ti to prinášalo výsledky.

Prečítaj si tiež: AKO NA PREZENTAČNÚ WEBOVÚ STRÁNKU?

5 TIPOV AKO TO NAŠTARTOVAŤ

1. Ako na to?

Veľmi dobre si vždy rozmysli, koho počúvaš. Ak sa budeš rozhodovať, názor tvojej polovičky je samozrejme dôležitý, ale je aj relevantný?

Neplatí náhodou to pravidlo, že ak sa chceš niekam dostať, nasleduj a počúvaj toho, kto tam už je? 

Áno, môžeš ísť metódou “pokus, omyl”, no ako dlho ti to bude trvať? Preto vždy vyhľadávam vo svojom živote mentorov v tej oblasti, kde sa chcem posunúť a posúvať sa hlavne rýchlo, pretože nemám čas strácať čas. Ak sa chceš aj ty posunúť v podnikaní na internete, tak sa môžeš pridať napr. do mesačného mentoringu, kde sa presne, krok po kroku dozvieš, ako na to. 

2. Pomáhaj ľuďom rásť a dosiahnuť svoj plný potenciál

Keď pomôžeš ľuďom rásť a dosiahnuť svoj plný potenciál, tak to bude niečo úžasné. Ľudia ťa budú zbožňovať, pretože to bude mať oveľa vyššiu energiu. Už to nebude len o tvojom biznise, ale bude ťa to aj napĺňať, pretože budeš ľuďom pomáhať meniť ich vlastné životy.

3. Daj si jasný cieľ

Dnes strašne veľa ľudí nemá cieľ. Nevedia, čo v živote chcú. Nemajú svoje PREČO. Prečo robia to, čo robia. Maj jasný cieľ!

Čo chceš dosiahnuť? Čo chceš robiť? Čomu sa chceš venovať? Na čom chceš mať postavený svoj biznis, svoj projekt? Na čom chceš generovať príjem, zarábať? 

4. Vytvor si zoznam menších cieľov

Keď si vytvoríš jasný cieľ, niektorí tam môžu mať auto alebo dom (to je veľký cieľ), vytvor si menšie ciele, aby si z toho veľkého nebol znechutený alebo frustrovaný, že to nefunguje a trvá to veľmi dlho.

Najlepšie je dať si ciele nielen z oblasti financií, teda koľko chceš zarábať, ale potrebuješ si dať cieľ minimálne v týchto oblastiach:

  • zdravie – ako sa chceš cítiť
  • osobný cieľ – tvoj vlastný osobný cieľ
  • vzťahy – rodina, partner, deti
  • vzdelávanie – v čom sa chcem posunúť, zlepšiť
  • biznis – čo chcem dosiahnuť v krátkej dobe

5. Stanov si jasné ciele

Zober si pero a papier, daj si tam dnešný dátum a napíš si:

  1. Kde si dnes?
  2. Kde chceš byť za rok?
  3. Čo preto urobíš?

Daj si jasný ZÁVÄZOK! Akoby si podpísal zmluvu sám so sebou. Povedz si, že takto to chceš a takto to aj bude. Pamätaj, že najdôležitejšie je tvoje vlastné nastavenie. Ak si správne nastavený, vieš čo chceš, kam smeruješ a čo preto máš urobiť, potom ti už len stačí človek, ktorý ťa bude viesť.

A ak všetko vieš, no nevieš s čím na internete podnikať, tak si pozri toto videjko zadarmo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *