Ako na Prezentačnú Webovú Stránku?

Mať v dnešnej dobe web stránku, to je už nevyhnutnosť a každému podnikavcovi to je, alebo začína byť jasné. Bohužiaľ, prichádza taká doba, a či s internetom kamarát si alebo nie, ak ťa tvoj klient nenájde vo vyhľadávači zvanom Google, prichádzaš o kšeft, a tiež aj o klienta.

Čiže prezentačná webová stránka dáva tvojmu budúcemu klientovi informáciu, kto si, čo robíš a ako mu vieš pomôcť. Je to tzv. imidžová stránka, ktorá má zaujať pozornosť, prezentuješ ňou seba, svoj produkt, firmu, či svoje služby.

Kričíme ňou do online sveta:

Haló, som expert v … (doplň tvoju oblasť, v čom si expert :D) a veľmi rád ti pomôžem v … (doplň, v čom dokážeš pomôcť druhým ľuďom) !

Ako si takú webovú stránku vytvoriť?

Veľmi jednoducho. Záleží však, čo ňou chceš komunikovať. Najčastejšia varianta je tá, že webová stránka prezentuje teba samého a tvoje služby. Alebo prezentuje tvoju firmu.

Aj pri jednom, aj pri druhom, vždy treba myslieť na 4 základné sekcie, na ktoré pri tvorbe web stránky netreba zabudnúť.

1. ÚVOD 
  • Úvodná stránka je veľmi dôležitá, pretože vytvára prvý dojem o tebe alebo o tvojej firme. Zvykne byť na nej krásny cover, so silným headlinom, ktorý dáva jasne vedieť, čo robíš. V úvode tiež môže byť tvoj magnet, výcuc najžiadanejších produktov, či referencie spokojných klientov. 
  • Jednou vetou:

Úvodná stránka je akoby taký prístav, kam posielaš svojich budúcich klientov zo vstupných stránok, a z úvodnej stránky zase na vstupné (leadové) stránky. 

  • V predošlom článku sme si povedali, že leadové stránky, to sú tie, ktoré nám prinášajú zisk.
2. O MNE 
  • Tu musíš rozpovedať svoj príbeh. Ľudí totiž nezaujímajú tvoje produkty (aspoň zo začiatku určite nie), ale PREČO robíš to, čo robíš? Ako si sa k tomu dostal? Čo sa v tvojom živote stalo a kde nastal ten zlom?
  • Neboj sa povedať pravdu a odhaliť tvoju bolesť. Zdieľanie je veľmi silné a ľudia to milujú. Predávajú EMÓCIE.

Ak sa budeš snažiť za každú cenu hneď predávať, tak skončíš ešte skôr, ako vôbec začneš.

3. PRODUKTY/SLUŽBY 
  • Tu už môžeš predávať. Pochváliť sa, čo ľuďom ponúkaš a v čom im tvoje produkty či služby dokážu pomôcť. 
4. KONTAKT
  • Kde ťa tvoji klienti nájdu? Ako sa s tebou spoja? Existuješ vôbec? Ako sa volá tvoja firma? Si pre nich dôveryhodný?
  • Väčšinou sa stáva, že natrafíš na brutálnu webovú stránku, no nenájdeš tam žiadne kontaktné údaje, tak veľmi rýchlo odídeš preč, pretože tam zrejme niečo nie je v poriadku. POZOR na to! Nestrácaj zbytočne nových klientov kvôli takejto malichernosti.

Ako to všetko urobiť technicky?

Dobre, obsah by bol. Ako to ale všetko urobiť technicky, navyše, keď si technický antitalent? Takéto jednoduché prezentačné stránky fungujú väčšinou na redakčnom systéme wordpress, ktorý je zadarmo. Tých systémov je samozrejme na trhu oveľa viac. Platíš si len za doménu, hosting, a kadejaké ďalšie pluginy, z ktorých si svoj dokonalý web poskladáš.

Ako to technicky urobiť, rozoberáme aj v ročnom mentoringu

Mojich študentov učím, ako si to vedia urobiť úplne sami a nemusia tak vyhadzovať tisícky eur kadejakým agentúram, ktoré im nasľubujú hory doly, a dokonca aj to, že im takáto stránka bude zarábať. Ja osobne mám moju prezentačnú stránku prepojenú s e-shopom (jeden z mnohých pluginov), no sám o sebe mi e-shop zarobil len minimum. 

Veľmi rád odovzdávam svoje skúsenosti ďalej. Prečo by si mal platiť tisíce eur za svoje chyby, keď už je niekto, kto ich urobil pred tebou? Načo platiť tisícky eur (a niekedy sú to naozaj závratné sumy) za tvorbu web stránky, keď napr. takúto stránku si vieš s mojou pomocou vytvoriť úplne, ale úplne sám.

A to všetko sa učíme práve v ročnom mentoringu.

Ak sa ti tento článok páčil, môžeš naň dať like, komentár, prípadne ho aj zdieľať s priateľmi :).