Ako nájsť ten správny biznis?

Ako som už v predošlom článku písal, situácia sa v roku 2020 výrazne zmenila a mnoho biznisov začalo využívať online nástroje na predaj. Veľa podnikateľov stále nevie ako efektívne využiť Facebook alebo Instagram vo svoj prospech a nevidia výhody týchto platforiem. Niektorí podnikatelia ich dokonca znehodnocujú, to je skôr obraz toho, že len nevedia, ako správne tieto platformy využiť.

Vďaka Facebooku a Instagramu môžu vaši potencionálni zákazníci nájsť váš biznis či už prostredníctvom funkcie vyhľadávania hashtagov, označenia lokalít alebo vyhľadaním kľúčových slov v príspevku. Marketing funguje prostredníctvom zviditeľnenia a sila každého marketingového nástroja dnes spočíva v schopnosti interakcie so zákazníkmi. Instagram a Facebook sú skvelou platformou na interakciu so zákazníkmi a predaj vašich produktov alebo služieb.

Facebook je jedna z najdôležitejších platforiem pre podnikateľov. Založenie firemnej stránky je jedným z prvých krokov ako zviditeľniť svoj biznis a osloviť tak širšie publikum. Firemná stránka na Facebooku pomáha ľuďom nájsť vašu firmu a dozvedieť sa viac o tom, čo ponúkate a aký je váš biznis. Je to miesto, kde môžete komunikovať nielen so svojimi zákazníkmi ale aj osloviť nových. Facebook má výhodu, že ponúka možnosť propagovania vašej firmy pomocou reklám. Reklamy na Facebooku vám môžu pomôcť začať konverzáciu so zákazníkmi a budovať si tak s nimi vzťahy.

Facebook disponuje rôznymi nástrojmi, ktoré môžu pomôcť biznisu a podnikateľom.  Sú to napríklad tlačidlá s výzvou na akciu ako je plánovanie schôdzky a chatovanie prostredníctvom aplikácie Messenger, zákazníci môžu taktiež hodnotiť vašu firmu a písať recenzie. Tieto a mnohé ďalšie nástroje, ktoré Facebook ponúka môžu pomôcť podnikateľom dosiahnuť ich ciele. 

Instagramový účet je rovnako dôležitý, ako účet na Facebooku. Ak ste podnikateľom, tak v dnešnej dobe a vo veľmi vysoko konkurenčnom obchodnom prostredí, oceníte to, keď investujete čas a energiu do budovania publika na Instagrame. Instagram by mal byť prioritou každej veľkej alebo malej značky. Hovorí sa, že obrázok stojí za tisíc slov. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo by ste mali svoju pozornosť upriamiť na Instagram. 

Obchodné nástroje Instagramu zahŕňajú funkcie, ako je pridávanie kontaktných informácií, prezeranie štatistík o príspevkoch a sledovateľoch, propagácia príspevkov alebo nakupovanie produktov priamo na Instagrame.

Pokiaľ Vás táto téma zaujala a chceli by ste sa dozvedieť, ako si vybudovať biznis na Facebooku a Instagrame, môžete si stiahnuť môj e-book „AKO NA TO so systémom FI“ na TOMTO odkaze.

Dúfam, že sa vám článok páčil a ukázal vám dôležitosť Facebooku a Instagramu. Budem vďačný za každý lajk, koment a zdieľanie.