Prečo je Facebook dôležitý pre tvoje podnikanie?

To, že facebook je najpopulárnejšia sociálna sieť 21. storočia, už určite vieš. A sú na nej takmer všetci. Každý človek má na tejto sieti minimálne svoj súkromný profil. Aj veľkí podnikatelia, ako Coca-Cola, už pochopili, že sa bez facebooku nezaobídu. Prečo? Pretože tak môžu byť v kontakte so svojimi zákazníkmi, dostávajú sa do ich povedomia a budujú si s nimi nenásilnou formou vzťah.

Nebudeme sa ale porovnávať s tak obrovskými firmami, ktoré určite mesačne preinvestujú do reklám na facebooku stotisíce eur.

Prečo je Facebook dôležitý práve pre teba?

Či už podnikať začínaš, alebo máš niekde kamennú predajňu, či online obchod s oblečením, je pre teba byť v kontakte so svojimi zákazníkmi dôležité? Určite áno. Facebook nie je o okamžitom predaji, ale o budovaní vzťahu s tvojimi budúcimi klientmi. Až keď máš vybudovaný vzťah, môžeš napr. prostredníctvom vstupnej stránky, ktorú umiestniš na svoj facebook web, predávať.

O vstupnej stránke sme hovorili v tomto článku: AKO NA VSTUPNÚ STRÁNKU ALEBO AKO ZAROBIŤ ONLINE?

Facebook stránka Milan Vasko Official

No aj dnes sa ešte nájdu ľudia, ktorí tejto geniálnej sociálnej sieti nerozumejú. A práve preto som vytvoril online kurz Facebook Academy, kde sa naučíš:

  • ako si všetko nastaviť
  • ako si vytvoriť facebook stránku
  • ako vytvoriť a nastaviť pixel
  • akú stratégiu používať pri postovaní príspevkov
  • ako príspevky jednoducho vytvoriť
  • ako správne prepojiť facebook s instagramom
  • a ešte ďaleko viac..

Ak ťa ľudia nevidia, neexistuješ

Dnes to už nie je o tom, že si otvoríš na rohu rušnej ulice kaviareň a máš hneď plno zákazníkov. Pretože vedľa teba si otvorí ďalší podnikateľ ďalšiu kaviareň a v tom momente musíš bojovať o zákazníka, pretože máš konkurenciu.

Tak si predstav, že tvoja kaviareň je moderná, chce byť v kontakte so svojimi zákazníkmi a urobí si facebook stránku. Úplne sama, pretože jej majiteľ sa to naučí vo FB Academy. Každý deň ráno zverejní jeden príspevok a jeden deň prinesie tú najúžasnejšiu kávu na svete.

Samozrejme o tom chce dať hneď všetkým vedieť, aby ju prišli ochutnať. A tak urobí príspevok s pozvaním na najluxusnejšiu kávu v meste a zverejní ho. Na druhý deň je kaviareň plná. Pretože využila silu facebooku, budovala si s nimi každý deň vzťah, pripomínala sa im. 

Poďme sa ale pozrieť na tú druhú kaviareň, ktorá je skeptická a spolieha sa na miesto, kde kaviareň stojí (rušná ulica). Aj ona si zaobstará nový druh kávy. Napíše odkaz na dvere, na oznamovaciu tabuľu, a dá ju pred vchod na ulicu. A čaká. Lenže, nikto si to nečíta, všetci tabuľu obchádzajú.

„Prečo?“ Pýta sa majiteľ. „Veď je to tá najlepšia káva v meste.“ 

Pretože nevyužili silu sociálnych sietí. 

Nauč sa tie správne stratégie počas mentoringu.

Skutočnosť je taká, že na facebooku môžeme mať svoj fan club, kde nás môže sledovať aj milión ľudí. Za jeden jediný deň. No ako dlho bude trvať, kým sa milión ľudí premelie okolo malej kaviarničky na rohu rušnej ulice? 

Dúfam, že si už teraz pochopil, prečo facebook? Prečo ho potrebuješ?

Pretože nie je dôležité, koho poznáš ty, ale kto pozná a vidí teba.

A už ďalší týždeň si povieme niečo o tom, čo používať na facebooku.

Ak sa ti tento článok páčil, zdieľaj ho s priateľmi, lajkuj a komentuj. Budem veľmi rád 🙂

2 názory na “Prečo je Facebook dôležitý pre tvoje podnikanie?”

Komentáre sú uzavreté.