Používaš už na Instagrame Guides?

Instagram je top sociálna platforma, veľmi rýchlo rastúca a tá najpopulárnejšia. Instagram je jednoducho pecka a dnes ti poviem a ukážem, prečo. Na Instagrame už máme klasický feed, kde sú naše videá a fotky, tiež reels a IGTV. No a pribudli ešte aj tzv. Sprievodcovia.

Prečítaj si tiež: AKO SPRÁVNE NAPÍSAŤ BIO NA INSTAGRAME?

Čo je to Guides?

Guides, alebo tiež Sprievodcovia, je niečo také ako blog, článok, len je to rovno v tvojom feede na Instagrame. 

Guides je ako keby taký sprievodca tvojimi príspevkami, ktorými chceš nechať nejaký odkaz. Ja som napríklad chcel, aby ľudia vedeli o mojom mentoringu na online podnikanie a aby videli aj mojich študentov a prácu, ktorú robím. Aby videli, čo robím a čo žijem, nie to, čo hovorím. Preto som vytvoril sprievodcu na Instagrame a to tak, že som v nich akoby ukázal na moje príspevky spojené s mentoringom a mojimi študentmi.

Áno, zdá sa ti to zrejme teraz chaotické, ale keď pôjdeš na môj IG profil a pozrieš sa do môjho feedu a stlačíš tam tú ikonku GUIDES, hneď to pochopíš, ako som to myslel.

Ako funguje Guides?

Sprievodca ti pomôže vytvoriť krátky príbeh na to, čo chceš ľuďom povedať a čo im chceš odkomunikovať. Môžeš doň vložiť už spomínané príspevky, napísať k nim krátky popis, označiť ľudí, produkty. Dokonca tam môžeš označiť miesta, ako som označil ja tie moje najobľúbenejšie, kam chodím, a inšpirovať tak ostatných ľudí.

Je to akoby si písal článok na svojom blogu, len je to rovno na tvojom instagramovom profile, čo je úžasné.

Môžeš si vytvoriť napríklad ponuku na nejaký tvoj produkt, formou cez Sprievodcu, a potom to zdieľať napríklad v stories, alebo niekomu poslať. 

Najlepší je samozrejme video návod, ktorý nájdeš v tomto videu nižšie. Začína presne od 2:38 minúty. 

No a tento článok bol celkom krátky, ale povedal, čo mal povedať. A ty teraz aspoň môžeš venovať viac času tým, že si vytvoríš svojho prvého sprievodcu. Ale predtým, ako ho začneš tvoriť, porozmýšľaj nad tým, prečo ho tvoríš a čo ti to má priniesť? Aký je tvoj zámer? A keď to budeš mať, môžeš sa do toho pustiť.

Ak sa ti tento článok páčil, daj mu like a zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi. Tiež sa s nami môžeš podeliť dolu do komentára, ako sa ti to podarilo a či si už o sprievodcoch niečo počul. Budem sa tešiť na tvoj feedback.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *