fbpx

Naháňaš sa za srdiečkami či lajkmi?

Sú podľa teba dôležité srdiečka a lajky? Samozrejme sa rozprávame o Facebooku a Instagrame. Poznáš ten pocit, keď dáš na svoj facebook profil nejakú fotku a už čakáš, koľko bude mať lajkov alebo srdiečok. Ako je to vo svete online biznisu? Je to dôležité alebo nie?

Prečítaj si tiež: AKO ZÍSKAVAŤ KONTAKTY NA INSTAGRAME?

Aký je dnešný trend?

Je dôležité mať čo najviac lajkov na Facebooku a na Instagrame čo najviac srdiečok? Pravda je taká, že ľudia si dnes za to platia peniaze a kupujú rôzne aplikácie, či sa zapájajú do rôznych podporných skupín na lajkovanie a komentovanie (platí to najmä na Instagrame), aby to získali. 

Nie, nie je to vôbec dôležité!

Pretože za lajky a srdiečka si svoje účty nezaplatíme.

No na druhej strane je to pre nás také potešenie, ocenenie našej práce, ktorú sme vynaložili pri príprave hodnotného príspevku

Už žiadne lajkovanie stránok! 

Minulý rok sa šuškalo, že Facebook vypne všetky lajky na stránkach. A dnes? Uvidíme, čo príde. Nebudeme predbiehať udalosti. No Facebook, keďže je majiteľom aj Instagramu, smeruje všetky svoje aktivity k tomu, aby tieto dve veľké platformy, tieto dva obrovské giganty, spojil dokopy. 

Dnes sú dôležitejší ľudia, ktorí sledujú našu stránku.

Nie tí, ktorí nám dali lajk. Pretože, keď na svojej FB Page máme ľudí, ktorí ju sledujú, oni dostávajú niekedy notifikácie, čo sa deje na tej stránke, a je to reálna sledovanosť. Lajk ti môže dať hocikto, no len v ten daný moment a už ho viac zaujímať nebudeš.

Najdôležitejšia je Interakcia!

Ak si vo svojom biznise profesionál a máš svoju fanpage, alebo biznisový instagramový profil, dôležitejšia je tvoja interakcia s tvojimi sledovateľmi. Reálni sledovatelia sú ďaleko viac! Vďaka nim sa zvyšuje aj tvoja angažovanosť. 

Pokiaľ chceme naozaj dosiahnuť ten náš cieľ, pokiaľ chceme mať reálnych ľudí, reálnych klientov, tak to najlepšie čo je, je keď to robíme sami, keď komentujeme, interagujeme so svojimi sledovateľmi, posielame im direkt message (priame správy), odpovedáme na správy, a keď to robíme organicky.

Ale to je to, čo sa väčšine nepáči, pretože na to je potrebná sebadisciplína, vytrvalosť a hlavne pravidelnosť.

Ďakujem za prečítanie tohoto článku a ak si ešte len začiatočník, tu si môžeš stiahnuť 7- dňový Kurz Instagramu, ktorý mám pre teba úplne Zadarmo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *