E-mail a sociálne siete?

Veľa podnikateľov sa v začiatkoch svojho podnikania rozhoduje, akú marketingovú stratégiu a plán zvoliť. V dnešnej dobe je veľmi veľa možností, ako presadiť svoj biznis v online svete. Ľudia často porovnávajú sociálne siete a e-mailový marketing a nevedia sa rozhodnúť, čomu investovať viac času a úsilia. V dnešnom článku si povieme hlavné výhody e-mail marketingu a porovnáme jeho efektívnosť so sociálnymi sieťami.

Aké sú výhody e-mail marketingu?

  • Nízke náklad
  • Oslovíte vaše publikum, ktoré vám dôveruje
  • Doručíte cielené správy pre vaše publikum
  • Zvýšite výnosy
  • Ľahko merateľný

Marketing prostredníctvom e-mailu môže byť flexibilným a efektívnym spôsobom, ako osloviť nových zákazníkov a udržať si existujúcich zákazníkov. E-mailový marketing vám umožňuje vytvárať cielené a prispôsobené správy pre vaše publikum.

Na čo si treba dávať pozor v e-mail marketingu?

  • správy môžu ľahko spadnúť do spamu
  • neotravovať ľudí e-mailami
  • overiť si doručiteľnosť e-mailov 
  • dávať pozor na veľkosť e-mailu
  • nepísať až príliš veľa informácií do jedného e-mailu

Veľa ľudí si myslí, že e-mailový marketing je bezplatný. Áno aj to je voľba ale nie tá najsprávnejšia. Ak začínate s e-mail marketingom od začiatku, bude vás stáť peniaze, ale rozhodne to za to stojí, používať software vďaka ktorému zvýšite maximálne svoju databázu. Samozrejme efektivita a prehľad či CRM je to čo rozhodne za pár drobných mesačne stojí za to. Viacej sa dozviete v tomto videu

Ako je to so sociálnymi médiami?

Veľa výskumov ukazuje to, že sociálne siete sú preferencia vo výbere pre marketingový plán. Netreba však zabúdať na to, že sociálne médiá a e-mailový marketing majú spolu obrovskú silu. Ak si predsa len musíte vybrať medzi e-mailovým marketingom alebo sociálnymi sieťami, vyberte si na základe cieľov vašej firmy ale to najlepšie riešenie vybrať si aj sociálne siete a aj email marketing.

Vďaka tomuto spojeniu rozšírite svoj dosah a angažovanosť pre vaše publikum.

Prečo si myslím, že toto prepojenie je dôležité?

Sociálne médiá a e-mail marketing, sú dôležité, pretože vám umožňujú osloviť ľudí na regionálnej ale aj medzinárodnej úrovni. Ak rozumiete potrebám vášho cieľového publika, budete ich môcť ľahko osloviť a prispôsobiť svoje príspevky,e-maily, tak, aby rezonovali s vašim publikom.

Ak vás zaujíma, ako môžete prostredníctvom sociálnych sieti získať zákazníkov, veľmi rád vám pomôžem. Mojim mentoringom vás naučím ako efektívne prosperovať a predávať na sociálnych sieťach. Naučím vás, ako vytvoriť stratégiu na sociálnych sieťach, ako komunikovať na sociálnych sieťach a ako využiť sociálne médiá ale ja e-mailmarketing pre biznis

V prípade otázok neváhajte ma kontaktovať, veľmi rád a ochotne vám pomôžem.