Prečo je Instagram pre online podnikanie na Slovensku stále dôležitý v roku 2023?

Rozmýšľali ste niekedy nad tým? Počuli ste niektorých ľudí ako rozprávajú,že Instagram je už o ničom a nemá význam sa mu venovať….

Ako to teda vlastne je? Čo si o tom myslíte? 

Aby som to nemal len tak z hlavy a  z niekotrých videí na youtube,tak potvrdil somsi to s umelou inteligenciou a mám tu niekoľko dôvodov,prečo to tak je:

Rastúca používateľská základňa: Instagram má na Slovensku veľké a rastúce zázemie s viac ako 2 miliónmi aktívnych používateľov mesačne. To predstavuje významné potenciálne publikum, na ktoré môžu firmy zacieliť svoje marketingové kampane.

Vizuálne postavenie: Instagram je vysoko vizuálna platforma, vďaka čomu je vhodná pre firmy, ktoré predávajú produkty alebo služby, ktoré možno vizuálne prezentovať. To zahŕňa odvetvia ako móda, krása a potraviny.Ak ste mladá a krásna baba,tak máte doslova vyhraté.

Angažovanosť: Používatelia Instagramu sa zapájajú vysokou úrovňou lajkov, komentárov a zdieľaní. Samozrejme vždy je dôležitý kvalitný obsah. Pre firmy to môže byť cenný spôsob, ako budovať vzťahy so svojím publikom a vytvárať lojalitu k značke.

Možnosti reklamy: Instagram ponúka firmám celý rad možností inzercie vrátane reklám s fotografiami a videom, karuselových reklám a reklám Instagram Stories. Firmám to poskytuje možnosť zacieliť na ideálne publikum a zvýšiť dosah.

Influencer marketing: Influencer marketing sa stal populárnou stratégiou na Instagrame, pričom mnoho firiem spolupracuje s influencermi na propagáciu svojich produktov alebo služieb. Pre firmy to môže byť efektívny spôsob, ako osloviť širšie publikum a vybudovať si dôveru u potenciálnych zákazníkov.

Stručne povedané, Instagram je stále dôležitou platformou pre online podnikanie na Slovensku aj v roku 2023. Najmä pre tých, ktorí predávajú vizuálne príťažlivé produkty alebo služby. Využitím možností zapojenia sa a reklamy na Instagrame môžu firmy efektívne osloviť a spojiť sa so svojím cieľovým publikom, čo vedie k zvýšeniu povedomia o značke, predaja a lojality zákazníkov.

Tak čo poviete na to? 

Aký máte na to názor? 

Napíšte do komentára.

Používate Instagram aj v roku 2023? Ak nie tak je najvyšší čas začať ho používať strategicky, tzn.tak aby vám prinášal ovocie. Ak neviete ako na to a potrebujete s tým pomôcť tak neváhajte a dohodnite si konzultáciu zadarmo tu! 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *