fbpx

Ako podnikať v roku 2020

Ako každý jeden z nás postrehol, situácia sa v roku 2020 výrazne zmenila a dnes už žijeme v úplne inej dobe, ktorú si mnohí z nás pred pár rokmi či dokonca mesiacmi ani nedokázali predstaviť. Počas korona krízy, ktorá mala okrem vplyvu na globálnu ekonomiku aj obrovský vplyv na jednotlivcov a majiteľov podnikov, si väčšina ľudí uvedomila, že podnikanie a biznis sféra sa bude stále viac a viac meniť. V tejto špecifickej situácií mnoho biznisov začalo využívať okrem offline nástrojov na predaj aj tie online a začali svoju pozornosť čoraz viac smerovať práve do online priestoru. Je veľmi dôležité vedieť ako online nástroje využívať, aby vám a vášmu podnikaniu slúžili čo najefektívnejšie.

V súčasnej dobe je takmer nevyhnutné podnikať aj v online priestore. Online nástrojmi môžete svojim podnikaním prerásť aj do medzinárodnej sféry. Práve táto výhoda online sféry pomáha mnohým podnikateľom prekonať geografické prekážky.

Online svet sa vyvíja a rastie veľmi rýchlo. Aj keď je zriedkavé, že online obchod vybudujete cez noc, je rovnako zriedkavé aj to, že trvá viac ako pár rokov. 

Dva najdôležitejšie online nástroje pre predaj sú Instagram a Facebook. Tieto dve platformy by mali byť nevyhnutnou súčasťou vašej obchodnej marketingovej stratégie. Pomôžu vám sa spojiť so zákazníkmi, zvýšiť povedomie o vašej značke a zvýšiť počet potenciálnych zákazníkov a predaj. Keďže Facebook používa viac ako 2,6 miliardy užívateľov mesačne a Instagram viac ako 1 miliarda užívateľov mesačne na celom svete, je jasné, že nejde o prechodný trend.

Majitelia malých ale aj stredných a veľkých podnikov, ktorí efektívne využívajú pozitívne stránky sociálnych sieti a vnímajú ich ako dobrý nástroj na predaj sú schopní účinne spropagovať svoj biznis. Firemná stránka na Facebooku je jedným z najlepších spôsobov, ako sa spojiť so svojimi zákazníkmi. Facebook je vhodný aj pre priamy marketing mnohých produktov.  O tom, prečo je naopak Instagram veľmi dôležitý pre váš biznis si môžete prečítať v článku TU.

Sociálne siete a predaj na sociálnych sieťach zohráva veľmi dôležitú úlohu v marketingu nie len v podnikaní B2C, ale aj v podnikaní B2B. Sociálne médiá poskytnú širšiu publicitu a pokiaľ ich budete vedieť využívať efektívne, pomôžu vám a vášmu podnikaniu rásť a pomôžu vám pri dosiahnutí vašich podnikateľských cieľov. 

Dúfam, že sa vám článok páčil a načerpali ste nové informácie a nápady. Budem vďačný za každý lajk, koment a zdieľanie.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *