Ako na zablokovaný účet na Instagrame?

Poznáš ten pocit. Usilovne pracuješ na svojom Instagramovom profile, pretože je to súčasť tvojho podnikania. Každý deň tvoríš hodnotné príspevky, robíš stories (príbehy), ktoré zaujmú a vzdelávajú tvojich followerov. No žiadna odmena neprichádza.

Tvoj účet je zablokovaný a tvoje posty nemajú také dosahy, ako by si chcel. Nie zablokovaný tak, že sa ti doň niekto nabúral, ale tak, že ti príde, že všetka tvoja energia do tvojho snaženia je zbytočná, pretože si sa dostal do tzv. shadowbanu. Prečo je to tak? Prečo sa iným darí viac a druhým zase menej? Aké je to tajomstvo? Už sa to stalo aj mne. Ak to chceš vedieť, prečo sa to deje a čo to pre teba znamená, čítaj tento článok až do konca.

Prečítaj si tiež: TOTO URČITE NA INSTAGRAME NEROB!

Čo je to SHADOWBAN na Instagrame?

Niektorí instagrameri tvrdia, že to je len fikcia a vôbec to neexistuje. No opak je pravdou. Aj na Instagrame fungujú určité pravidlá, a keď ich nedodržíš, môže Instagram tvoj účet dočasne zablokovať, a práve túto udalosť nazývame shadowban

Keď si ešte len začiatočník  a nevieš ako na Instagram, môže sa ti stať, že tvoje príspevky majú menší dosah, alebo majú menej srdiečok.  A niekedy sa to môže stať aj tým skúsenejším, pretože na to zabudli. Hodiny sa tomu venuješ, pripravíš si perfektnú grafiku a veľmi hodnotný text, trápiš sa s hashtagmi , venuješ tomu svoju energiu a čas a stále to nie je ono. 

Čo to znamená shadowban?

Ak si robíš štatistiky svojho účtu, buď priamo v aplikácii Instagramu alebo cez rôzne ďalšie externé aplikácie, všímaj si a porovnávaj dosahy svojich príspevkov. To znamená to, koľkým ľuďom sa tvoj príspevok zobrazil. 

Keď som robil reklamu na Instagrame na jeden môj príspevok, mal veľmi malý dosah. A to sa pri platenej reklame nemôže stať. Za to si ju predsa platíme. Tak mi to nedalo a pozrel som sa na to bližšie. Používam na to jeden veľmi dobrý softvér hashtastic, ktorého link nájdeš na mojom YT kanály Milan Vasko Official, pod videjkom, ktoré nájdeš na konci tohoto článku. 

Zistil som, cez hore spomínaný program, že jeden hashtag, ktorý som v príspevku použil, bol zabanovaný, alebo inak povedané, zakázaný. Nemal by som ho vôbec používať. Celý postup, ako som to zistil, som ti nahral vo videjku pod týmto článok. 

Ako sa dostať zo zablokovaného účtu?

Musím dať zabanované hashtagy z príspevku preč. Ako?

  1. Nájdem si príspevok s hashtagom, ktorý potrebujem odstrániť.
  2. Kliknem na tri bodku v pravo hore nad príspevkom.
  3. Kliknem na “upraviť”.
  4. Vymažem daný hashtag.
  5. Dám hotovo.

TIP na záver:

Aby som sa čo najskôr dostal zo shadowbanu, je dobré si zaplatiť reklamu na nejaký príspevok, pretože tak sa vieme vrátiť skôr do hry a naštartovať algoritmus opäť tým správnym smerom. 

Ak sa ti tento článok páčil, zdieľaj ho medzi svojimi priateľmi, daj mi odber na mojom YT kanály a tiež follow na Instagrame, kde ma nájdeš ako @milanvaskoooficial.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *